Rychlý návod pro PCSX2 1.0.0
#1
Pokud máte pro tohoto průvodce nějaké komentáře/připomínky/opravy/atd., napište, prosím, co si myslíte ZDE. Děkuji.

Nejčastější otázky:

Nepřipojujte ISO obraz DVD
Není nutné používat zásuvný modul CDVD, nebo připojovat ISO obraz DVD! PCSX2 podporuje přímé čtení souborů ISO: Přetáhněte soubor ISO do PCSX2, nebo použijte CDVD -> Výběr Iso -> Procházet. (Modul se především používá pro čtení skutečných DVD médií, které umístíte do DVD jednotky a je pomalejší než při použití obrazu ISO.)

Zásuvný modul GS nelze otevřít
Použijte modul SSE2 a/nebo aktualizujte directx pomocí internetové aktualizace

Má hra běží pomalu/zasekává se! (ale můj počítač snadno zvládne Crysis 2 se všemi grafickými efekty!)
- (Notebooky - Intel) UJISTĚTE SE, že používáte externí GPU a ne od Intel.
- (Notebooky - Intel) UJISTĚTE SE, že frekvence vašeho procesoru má maximum někde okolo 3GHz (u procesorů i3/i5/i7), když budete hrát (není potřeba této frekvence dosahovat pořád, ale je důležité se ujistit, že ji lze dosáhnout)
- Zkuste předvolby 4-5 (někdy i 6 např. pro hry God of War, ale ve většině her toto způsobí nesprávné údaje o snímcích za sekundu).
- Zkuste nižší rozlišení v nastaveních GSdx (zaškrtněte "Native resolution", nebo, pokud se Vám chce, zkusit vlastní rozlišení 256x256, abyste mohli zjistit, jak toto ovlivňuje rychlost, bude to ale vypadat hrozně).
- Zkuste v GSdx povolit 8-bitové textury (záleží na hře).
- Zkuste povolit VVVJ v kartě "Hacky rychlosti" v nastavení (užitečné pouze, pokud máte 3 a více jader - i5/i7).

Je normální, že některé části hry budou mít nižší rychlost (např. hlavní nabídky jsou někdy rychlejší než nabídky ve hře a mnoho nepřátel či náročná grafika si také vybere svoji daň). Některé hry jsou také náročnější na emulaci než ostatní, takže rychlost bude v různých hrách odlišná a i v různých místech ve stejné hře.

Užitečné odkazy

Všechny informace zde jsou zahrnuty v delším průvodci, ale myslím si, že tento formát a obsah zodpoví více běžných otázek ve fórech, ačkoli je poměrně krátký a je čitelnější v porovnání s původním průvodcem...

Po přečtení tohoto průvodce, pokud chcete požádat o pomoc ve fóru, je VELMI DŮLEŽITÉ, abyste zahrnuli následující informace:
  • Hardwarové specifikace - Procesor, Grafická karta, Paměť, Operační systém
  • Verzi PCSX2, kterou používáte.
  • Jakékoli nestandardní nastavení, která používáte, nejlépe číslo Předvolby.
  • Jaké hry se snažíte hrát a jestli je hrajete z ISO nebo z DVD
---------------------------------------------------------------

1. Hardware obecně
-------------------
- Nezapomeňte, že i když je váš počítač nový a/nebo na něm v pořádku běží Crysis 2 to neznamená, že na něm poběží všechny emulované hry pro PS2 plnou rychlostí.

- PCSX2 normálně používá nejvíce* 2 vlákna (jádra). To znamená, že pokud máte 4-jádrový procesor, pak jeho maximální využití bude 50% a většinou o trochu méně. Pokud máte procesor s jedním jádrem, většina her bude běžet pomalu.

*Novější vývojářské verze mohou používat 3 jádra při použití nového hacku rychlosti VVVJ.

- Laptopy: Ujistěte se, že schéma napájení je nastaveno na "Vysoký výkon". Pokud máte dva GPU, ujistěte se, že vyberte ten externí.

Dále si přečtěte:
- Poběží PCSX2 na mém počítači rychle (hardware obecně)
- Zátěžová zkouška procesoru v PCSX2 (Pouze procesor).
2. Verze/Instalace PCSX2
-------------------------
- Používejte nejnovější oficiální verze (v současnosti 0.98 - r4600). Starší verze, nebo novější vývojářské verze mohou být někdy rychlejší, ale obecně jsou méně stabilní/kompatibilní - používejte je na vlastní riziko.

- DirectX: Nainstalujte nejnovější aktualizace. I když máte nainstalovanou správnou verzi (9.0c/10/11) a jiné hry fungují, PCSX2 bude možná potřebovat úplně nejnovější aktualizace DirectX (Symptomy: GSdx se neotevře)

- Instalace: Pokud se Vaše nastavení po ukončení PCSX2 neukládají, zkuste balíček se spustitelným souborem a extrahujte ho do kořenového adresáře v jednom z Vašich disků (např. C:\PCSX2)
3. Zásuvné moduly
------------------
- V PCSX2 jsou používány pouze 3 zásuvné moduly, pokud použijete soubor ISO (místo skutečného disku DVD ve Vaší mechanice). Jsou to modul Zvuku (použijte SPU2-X), Obrazu (použijte GSdx) a Gamepadu (Lilypad)


- DVD:
-------
- PCSX2 bude rychlejší při použití souboru obrazu DVD (místo skutečného média DVD). Obrazy vytvářejte pomocí Imgburn. Ostatní nástroje mohou vytvářet poškozené obrazy, nebo taky ne.

- Abyste soubor obrazu DVD spustili, NEPŘIPOJUJTE HO (pomocí daemon tools, atd.). Místo toho zvolte CDVD -> Výběr ISO -> Procházet a zvolte váš soubor obrazu. Všimněte si, že i přes název "Výběr ISO" je podporováno mnoho formátu obrazu (iso, nrg, cue/bin,...). Pokud jste postupovali podle tohoto návodu, pak v menu CDVD je zvolena položka "Iso" a zásuvný modul CDVD NEBUDE použit (To je v pořádku - PCSX2 obraz načte bez použití modulu).

- Zvuk:
--------
- Používejte SPU2-X (jiné moduly zvuku jsou většinou méně kompatibilní).

- Nastavení SPU2-X mají malý vliv na rychlost (nanejvýš 3% a většinou méně). Pokud chcete naprosto nejrychlejší emulaci, kterou z tohoto můžete vymáčknout, zvolte Interpolation - 0 (Nearest neighbor) a disable effects processing.

- Obraz:
--------
- Používejte GSdx (jiné moduly obrazu jsou většinou pomalejší a méně kompatibilní).
- Renderer GSdx: Pro nejvyšší rychlost používejte jeden z Hardwarových režimů. Pro nejkompatibilnější obrazovou emulaci použijte jeden z režimů Direct3D (Software), který má ale většinou negativní dopad na rychlost.

- GSdx Scaling/Resolution: Pro nejrychlejší emulaci zvolte "Original PS2 resolution". Nezapomeňte, že i když vyšší rozlišení vypadají často lépe, můžou také způsobovat grafické chyby (konec konců byly tyto hry navrženy pouze pro původní rozlišení). S moderním GPU je možné použít vyšší rozlišení s minimálním dopadem na rychlost. Použitím jedné z možností zvětšení (x2/x3/...) je méně pravděpodobné, že dojde ke vzniku chyb, než při použití vlastního rozlišení. V některých případech ale vlastní rozlišení může odstranit některé úzké horizontální/vertikální čáry (Zkuste: 1200x1200). (Já většinou používám x2 nebo x3).

- "Allow 8 bit textures" může v některých hrách výrazně zvýšit rychlost a v jiných zase snížit. Pro každou hru zkuste oba režimy. (Já osobně nechávám volbu zapnutou)

- Alpha correction může v některých hrách snížit výkon. V každé hře zkuste zapnout i vypnout. Já osobně nechávám volbu vypnutou)
4. Nastavení PCSX2:
--------------------
- Nejlepším způsobem jak si vyzkoušet různá nastavení PCSX2 a zjistit, jak ovlivňují rychlost, je použít Předvolby ve spodní části okna nastavení. 1. Předvolba je nejpomalejší, ale také nejkompatibilnější, 4. Předvolba je obvykle jak bezpečná, tak rychlá a 6. Předvolba Vám často dá špatnou frekvenci snímků (tj. frekvence je vysoká, ale hra ve skutečnosti běží pomalu).

- Sledujte které hodnoty předvolba mění při posunování šoupátka (zvláště v kartě "Hacky Rychlosti"), můžete je také změnit ručně, když jsou předvolby zakázány.

- Když nepoužíváte předvolby, je důležité zaškrtnout "Automatické herní záplaty" v menu Systém (při použití předvoleb je toto automatické). Automaticky v mnoha hrách použije různé hodnoty určitých nastavení ke zlepšení/opravě emulace těchto her.

- Používání superVJ pro VU0 a/nebo VU1 (v kartě nastavení VJy) může v některých hrách lehce zvýšit rychlost, ale je většinou méně kompatibilní, než novější (a výchozí) mikroVJ. Předvolby nepřepínají mezi mVJ/sVJ, takže je můžete vyzkoušet ručně. A pro Vaši informaci, superVJ již není aktivně vyvíjena a zlepšována.

- Režim Upnutí (Pro VJy/EE/IOP): můžete získat malé zrychlení při změně na 'Žádný', ale to také může negativně ovlivnit kompatibilitu. Doporučení: Nechat to na 'Normální'.

- Vsynch: Hry můžou běžet pomaleji. Doporučeno nechat vypnuté.

- Přeskakování Snímků: Mnohokrát ničí obraz. Doporučení: Volbu ponechat na 'Vypnuto'

- Opravy Her: Opravují různé problémy v emulaci a mohou způsobit problémy jinde. Doporučení: všechny je nechat zakázané (Stále budou použity, když je volba 'Automatické herní záplaty' povolena). Jediná výjimka je 'Hack časování EE', který může trochu zlepšit rychlost v některých hrách a některé zase naprosto zničit, nebo nebude mít vůbec žádný účinek.

- Ostatní nastavení, která nebyla výše zmíněna, je lepší ponechat na výchozích hodnotách.
Reply

Sponsored links

Users browsing this thread: 1 Guest(s)